Pielęgnacja ogrodów

 

 

 

 

 

 

Piękny i profesjonalnie wykonany ogród wymaga ciągłej pielęgnacji dla zachowania idealnego wyglądu. Zalecane jest doglądanie roślin, aby nie zostały one zniszczone przez chwasty lub ogrodowe szkodniki. Duży wpływ na wygląd ogrodu mają także warunki atmosferyczne, których nie da się przewidzieć. Nasza firma oferuje różnego rodzaje prace porządkowe i pielęgnacyjne pozwalające zachować ogród w idealnym stanie. Zachęcamy do jednorazowego/sezonowego lub regularnego wykonania prac związanych z koszeniem, przycinaniem oraz wieloma innymi sposobami utrzymania ogrodu w perfekcyjnym stanie.

Kontakt

Wszystkich zainteresowanych dokładniejszym poznaniem naszej oferty serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej placówki handlowej lub kontaktu telefonicznego bądź mailowego. Nasi pracownicy chętnie odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania. 

Skontaktuj się z nami!

Nawodnienie

Pielęgnacja

Zakładanie ogrodów

 

Czyszczenie kostki brukowej i granitowej oraz mycie dachów

 

Specjalizujemy się w skutecznym imyciu i pielęgnacji kostki brukowej z użyciem nowoczesnego sprzętu i bezpiecznych dla środowiska preparatów. Dzięki odpowiedniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie sprostać najbardziej złożonym wymaganiom. Stosujemy zróżnicowane sposoby pielęgnacyjne, dostosowane do różnych sytuacji. Czyszczenie kostki brukowej metodą hydrodynamiczną, zwaną również wysokociśnieniową pozwala usunąć zabrudzenia z powierzchni, jak i z trudnodostępnych spoin.

Renowacje trawnika

 

 

20-sto letnie doświadczenie w zakresie pielęgnacji pozwoliło nam osiągnąć najwyższy poziom w regeneracji trawnika. Nie tylko poprawiamy stan trawy, ale usuwamy nierówności darni i powodujemy polepszenie właściwości fizyczno-chemicznych gleby.

 

Regeneracja trawnika obejmuje:

 

  • likwidację chwastów w isniejącym trawniku

  • zwalczanie mchów

  • zwalczanie chorób

  • napowietrzanie/ aeracja otworowa

  • wertyukulacja

  • dosiew nasion

  • piaskowanie trawnika

  • nawożeniem nawozem granulowanym

 

 

Zwalczanie kretów i komarów

 

 

Krety są zaliczane głównie do szkodników rolniczych, a tereny na których występują, ich tunele i kopce, są przeszkodą w prawidłowej uprawie i wzroście plonów. Ich obecność w ogrodach ma przede wszystkim wpływ estetyczny, ale także jest przyczyną szeregu uciążliwości związanych z uprawą i pielęgnacją roślin. Kretowiska utrudniają koszenie traw i są przyczyną powstawania nierówności terenu. Krety niszczą systemy korzeniowe roślin i zjadają spulchniające ziemie dżdżownice.

 

Kret ustawowo podlega ochronie, reguluje to Rozporządzenie Ministra Środowiska z dn. 28.09.2004 (Dz. U. Nr 220, poz. 2237) „w sprawie gatunków dziko występujących zwierząt objętych ochroną”. Nie dotyczy ona jednak zamkniętych ogrodów i szkółek, gdzie można go zwalczać. Nie wolno więc stosować metod chemicznych i innych do zabijania kreta na polach, łąkach i trwałych użytkach zielonych.

 

Usługę zwalczania komarów można wykonywać metodą chemiczną:

- opryskową

- zamgławianiem  termicznym tzw. gorącą mgłą

Wertykulacja

 

 

Wertykulacja jest bardzo ważnym zabiegiem na trawniku, który powinien być wykonywany odpowiednią maszyną - wertykulatorem. Jest to  urzadzenie, którego pionowe ostrza usuwają warstwy filcu (czyli martwych części trawy), inną materię organiczną i inne niepożądane części ( jak kamienie, gałęzie) z najniższej strefy pielęgnowanego trawnika.